Szkoła Podstawowa w Radzewie

Godło Orła Białego

Szkoła Podstawowa w Radzewie, ul. Dworzyskowa 3, 62-035 Radzewo

        tel. 61 8170 310, email: sekretariat@szkolaradzewo.pl

Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest  4 października w dzień wspominania w Kościele powszechnym świętego Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt, ekologów i ekologii. Tradycja tego dnia sięga początków XX wieku. W 1931 roku na zjeździe ekologów we Florencji ustanowiono 4 października Światowym Dniem Zwierząt. W Polsce po raz pierwszy święto zorganizowano w 1993 roku. Z okazji tego święta uczniowie Szkoły Podstawowej w Radzewie  udali się na wycieczkę do wrocławskiego ogrodu zoologicznego gdzie obserwowali egzotyczne zwierzęta oraz poznawali ich zwyczaje. Uczniowie przekonali się, że ogród zoologiczny jest bardzo często azylem dla zagrożonych gatunków. W programie wycieczki było zwiedzanie liczącego ponad 150 lat Wrocławskie Przedsiębiorstwo Wodociągów – Hydropolis. Multimedia, interaktywne instalacje zobrazowały uczniom potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele.

A. Starosta

  

Created by TMPSC