Szkoła Podstawowa w Radzewie

Godło Orła Białego

Szkoła Podstawowa w Radzewie, ul. Dworzyskowa 3, 62-035 Radzewo

        tel. 61 8170 310, email: sekretariat@szkolaradzewo.pl

#dzienpustejklasy2020 #dpk2020

Klasa II B 24 i 25 września obchodziła Międzynarodowy Dzień Pustej Klasy, a także 23 września Pierwszy Dzień Jesieni.

W czasie tych dni dzieci odbyły inspirujące, tematyczne zabawy i zajęcia terenowe oraz wykonały fantastyczne prace plastyczne:

– zabawa „Nietoperz i ćma” – jedno dziecko (nietoperz) miało zawiązane oczy  i za pomocą echolokacji wykrywało swojego kolegę (ćmę)

– zabawa „Natura wokół nas ”- dzieci miały za zadanie znaleźć i zanotować jak największą ilość przedmiotów w naturze, których nazwa rozpoczyna się na wylosowaną literę alfabetu

– praca plastyczna „Jesienny lapbook” – podczas jego wykonywania dzieci poznały dokładne daty rozpoczęcia pór roku, liczbę dni danych miesięcy występujących w kalendarzu, poznały zwiastuny, dary, kolory jesieni oraz zwierzęta przygotowujące się do zimy

– praca plastyczna „Ptaki odlatujące zimą z Polski ” – dzieci z wykorzystaniem wcześniej zebranych różnorodnych liści tworzyły kompozycje przypominające ptaki odlatujące zimą z Polski, dodatkowo utrwalały pisownię niektórych ptaków np. dudek

– praca plastyczna „Przyrodnicze obrazy” – podczas zabaw terenowych dzieci zebrały różnorodne skarby natury, które później wykorzystały do stworzenia przepięknych naturalnych obrazów

– praca techniczna „Łapacz snów” – dzieci stworzyły przepiękne, składające się z wybranych samodzielnie i znalezionych naturalnych elementów (patyków, liści, kwiatów itp.) łapacze snów

– wykonały również na powietrzu dwie karty pracy związane z przyrodą – za zadanie było określenie wieku drzewa, policzenie posadzonych drzew oraz rozpoznanie drzew i napisanie ich nazw, a także pokolorowanie liści zgodnie z kodem i wyliczonym wynikiem dodawania

W czasie tych 3 dni zabawy, śmiechu było co nie miara oraz przyjemnego poczucia wolności i obcowania z naszą matką naturą. Każdy z nas mógł odkryć w sobie niepowtarzalny talent plastyczny, usystematyzować swoją wiedzę przyrodniczą, a także zintegrować się z rówieśnikami i czerpać przyjemność z beztroskiego celebrowania piękna natury, oderwać się od rzeczywistości klasowych ławek i poznać inne, aktywizujące metody nauczania, przyswajania wiedzy.

Inspiracją do zajęć był dla naszej klasy materiał zamieszczony na stronie internetowej: https://dzienpustejklasy.pl i wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/330047611683223 (Dzień pustej klasy) do którego przystąpiliśmy z pełnym entuzjazmem i głową pełną pomysłów. Za pewne jeszcze nie raz zorganizujemy sobie Dzień Pustej klasy 😉 Zmęczeni, troszkę brudni, ale szczęśliwi wracaliśmy do Szkoły i każdy z nam miał poczucie wspaniale wykorzystanego czasu na łonie natury.

Do akcji przyłączyła się również Świetlica na czele z Panią  M. Forszpaniak oraz klasa III Pani Anny Sz.

Paulina Kaźmierczak

 

          

   

 

 

Created by TMPSC