Szkoła Podstawowa w Radzewie

Godło Orła Białego

Szkoła Podstawowa w Radzewie, ul. Dworzyskowa 3, 62-035 Radzewo

        tel. 61 8170 310, email: sekretariat@szkolaradzewo.pl

Pierwszego września br. przypadła 81. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Tego dnia wszystkie europejskie media przypominały o agresji faszystowskich Niemiec na Polskę.  Na budynkach instytucji państwowych i na prywatnych domach wywieszane były polskie flagi w hołdzie bohaterom. Tradycyjnie przy kórnickim ratuszu odbył się apel, na którym wspominano wydarzenia września 1939. Na spotkaniu obecni byli burmistrzowie, przedstawiciele Rady Miasta i Gminy Kórnik, harcerze, oraz liczne delegacje i osoby prywatne. Przedstawiciele naszej szkoły złożyli wiązankę kwiatów  w miejscu pamięci narodowej – oddali cześć poległym w II Wojnie Światowej.

Aneta Starosta

 

Created by TMPSC