Szkoła Podstawowa w Radzewie

Godło Orła Białego

Szkoła Podstawowa w Radzewie, ul. Dworzyskowa 3, 62-035 Radzewo

        tel. 61 8170 310, email: sekretariat@szkolaradzewo.pl

W dniu 18.09.19r. uczniowie klasy czwartej Szkoły Podstawowej z Radzewa udali się do Wielkopolskiego Parku Narodowego na tzw. Zieloną Szkołę. Młodzież wysłuchała krótkiej prelekcji dotyczącej terenu objętego ochroną, a także obejrzała filmy o tematyce przyrodniczej. Podczas spaceru po WPN czwartoklasiści przekonali się dlaczego ten obszar określany jest jako „prawdziwe muzeum form polodowcowych i żywe muzeum przyrody”. Uczniowie zwiedzili wystawę ssaków, ptaków i owadów żyjących w Wielkopolsce. Nie brakowało również zabaw podczas których dzieci mogły wczuć się w rolę nietoperzy wykorzystujących echolokację, czy pohasać po lesie jak sarny, zające, dziki.

Aneta Starosta

       

Created by TMPSC