Co nas czeka – Zerówka B
14.03. 2019 zdjęcia w szkole
15.03.2019 Teatrzyk „Kłamstwa kozy ”
20.03.2019 Warsztaty „Bezpieczne obcowanie z psem”
21.03.2019 pierwszy dzień wiosny – dzieci przychodzą na zielono ubrane
27.03.2019 fizyka dla smyka
12.04.2019 Śniadanko Wielkanocne – dzieci przynoszą koszyczki wypełnione produktami wielkanocnymi
09.05.2019 Teatrzyk „Zaczarowany las ”
23.05.2019 Dzień Rodziny godz 17.00
25.05.2019 Festyn szkolny
10,11,12,13,14_czerwca – wolne (te dni odrabialiśmy w soboty)
21.06.2019 Zakończenie Roku Szkolnego

W środę 03.04.19 w zerówce A odbył się  drugi zerówkowy konkurs recytacji poezji dziecięcej WIERSZOWANIE – RYMOWANIE pt. WIOSNA, ACH TO TY. Chętne dzieci z pomocą rodziców wybrały wiersze i uczyły się ich, by pięknie wyrecytować je przy publiczności i jury. Publicznością były dzieci z obu zerówek i z punktu przedszkolnego, a w jury zasiadły p. Paulina K., p. Ania N. i p. Renata R. Każdy uczestnik otrzymał od publiczności gromkie brawa, a jury wybrało trzy osoby, które wyróżniły się w recytacji. Zerówkowa rada oddziałowa zakupiła upominki książkowe dla zwycięzców oraz czekolady dla każdego uczestnika. Wszyscy otrzymali też pamiątkowe dyplomy.

W ostatnim tygodniu marca dzieci z zerówki A robiły kanapki z produktów mlecznych i nabiału a także odwiedziły zwierzęta w gospodarstwie.

W marcu dzieci z zerówki A powitały nową porę roku – wiosnę, szukały także oznak wiosny. Uczestniczyły w warsztatach pt. „Bezpieczne obcowanie z psem” a także w warsztatach „Fizyka dla smyka” tematem była elektrostatyka – dzieci mogły obejrzeć działanie maszyny elektrostatycznej, młynka Franklina oraz kuli plazmowej.

21 marca pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę (więcej zdjęć na stronie głównej szkoły)

20.03.2019 odbyły się w Zerówce B warsztaty „Bezpieczne obcowanie z psem”

15.03.2019 odbył się teatrzyk „Kłamstwa kozy ” – zdjęcia w zakładce „przedszkole”

„Dawniej i dziś”
Dnia 26 lutego w Zerówce B pojawił się gość specjalny Pan Waldemar W.,
który opowiedział nam i pokazał jak wyglądał, działał dawniej komputer.

Dodatkowo poznaliśmy starą maszynę do pisania, żelazka i inne wynalazki dawnych czasów.

(sieć komputerowa)

Pradawne czasy, dinozaury, wulkany, wykopaliska itp …. Zerówce B nie są obce ;))

W ostatni dzień stycznia dzieci z zerówki A zaprosiły na występ i słodki poczęstunek Babcie i Dziadków z okazji ich święta, które w tym roku przypadło w ferie zimowe. Dzieci namalowały portrety swych gości.

W grudniowe popołudnie wszystkie dzieci z zerówki A wystąpiły w jasełkach dla swoich rodziców.

W nagrodę (dzień później) pojechały na wycieczkę do kina i do kręgielni.

W środę 5 grudnia 2018 r. dzieci z obu zerówek z opiekunami  wybrały się na wycieczkę do Kórnika na przedstawienie pt. „Jak Nik Górka uczył kurka”, ponieważ otrzymały zaproszenie od pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy „GOŚCINNI”. W przedstawieniu udział wzięli uczestnicy tego domu i pracownicy. Na koniec przedstawienia gospodarze zapraszali dzieci do wspólnych tańców. Po zabawach poczęstowano nas pysznym ciastem. Poznaliśmy też wolontariuszy, którzy pomagają pracownikom tego domu w opiece nad uczestnikami, ponieważ w tym dniu obchodzi się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Było naprawdę wesoło i gościnnie. Na koniec naszej wycieczki dzieci obejrzały ratusz,  wysłuchały hejnału oraz piania kura z wieży ratuszowej.

Zerówka B 30 listopada uczestniczyła w wielkim wydarzeniu jakim jest: CAVALIADA.
Było mnóstwo atrakcji, a między innymi: zawody jeździeckie, sprzęt jeździecki,
rosprężalnia, dojenie krowy, wyrabianie mąki, masła,
pokaz tworzenia garnków, wazonów z gliny,
różne zwierzęta: krowy, alpaki, kury, koguty, króliki itp różnych odmian
dom Drzymały, maszyny rolnicze nowoczesne i dawne.
Nie do opisania !!!

Zerówka B 29 listopada w ramach zabaw andrzejkowych pojechała do bawialni Totu w Kórniku.Zabawy było co nie miara. Rzucanie pieniążka do studni przez lewe ramię, losowanie zawodów przyszłości,
czarodziejska kula prawdę ci powie, która panna wyjdzie pierwsza za mąż, lanie wosku, poznanie imienia męża/żony,
wykonanie pracy plastycznej: czarodziejskiej kuli spełniającej samodzielnie ulepionych życzeń,
|a także szampan i przekąski 😉
Dodatkowo wszystkich nas przywitała andrzejkowa Pani Elza.
Całość zakończyła mega zabawa w kulkach.

W piątek 23 listopada dzieci z zerówki A obchodziły Święto Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim najlepszym pluszowym przyjacielem.  Podczas zajęć dzieci wspólnie wymyślały historyjkę o trzech misach, tańczyły ze swoim pluszakiem, ćwiczyły z nim, ozdabiały upieczone misie kolorowymi posypkami, a także wykonały opaski, oczywiście z misiem. Na koniec to wydarzenie zostało uwiecznione  wspólnym zdjęciem z głównymi bohaterami – misiami, a każdy przedszkolak otrzymał dyplom za wspólne zabawy.

W tym dniu podsumowaliśmy również konkurs plastyczny „Rodzinne Misiowanie”, polegający na wykonaniu całą rodziną, dowolną techniką  misia w formie przestrzennej. Każdy miś był wyjątkowy. Jury wybrało trzy najładniejsze i rodziny, które je wykonały, zostały nagrodzone  nagrodami książkowymi, a wszyscy pozostali biorący udział w konkursie otrzymali dyplom za uczestnictwo. Przepiękne misie można było podziwiać na wystawie na holu szkoły.

W piątek 23 listopada dzieci z zerówki B również obchodziły Święto Pluszowego Misia. Stworzyły wspólnie foto budkę misia, wykonały misie z masy solnej i ozdobiły koralikami oraz stworzyły misia z gąbek i kleju brokatowego. Wykonały również różne karty pracy dotyczące misiów, misiowe maski i uczestniczyły w misiowych zabawach.