Zerówka B 30 listopada uczestniczyła w wielkim wydarzeniu jakim jest: CAVALIADA.
Było mnóstwo atrakcji, a między innymi: zawody jeździeckie, sprzęt jeździecki,
rosprężalnia, dojenie krowy, wyrabianie mąki, masła,
pokaz tworzenia garnków, wazonów z gliny,
różne zwierzęta: krowy, alpaki, kury, koguty, króliki itp różnych odmian
dom Drzymały, maszyny rolnicze nowoczesne i dawne.
Nie do opisania !!!

Zerówka B 29 listopada w ramach zabaw andrzejkowych pojechała do bawialni Totu w Kórniku.Zabawy było co nie miara. Rzucanie pieniążka do studni przez lewe ramię, losowanie zawodów przyszłości,
czarodziejska kula prawdę ci powie, która panna wyjdzie pierwsza za mąż, lanie wosku, poznanie imienia męża/żony,
wykonanie pracy plastycznej: czarodziejskiej kuli spełniającej samodzielnie ulepionych życzeń,
|a także szampan i przekąski 😉
Dodatkowo wszystkich nas przywitała andrzejkowa Pani Elza.
Całość zakończyła mega zabawa w kulkach.

W piątek 23 listopada dzieci z zerówki A obchodziły Święto Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim najlepszym pluszowym przyjacielem.  Podczas zajęć dzieci wspólnie wymyślały historyjkę o trzech misach, tańczyły ze swoim pluszakiem, ćwiczyły z nim, ozdabiały upieczone misie kolorowymi posypkami, a także wykonały opaski, oczywiście z misiem. Na koniec to wydarzenie zostało uwiecznione  wspólnym zdjęciem z głównymi bohaterami – misiami, a każdy przedszkolak otrzymał dyplom za wspólne zabawy.

W tym dniu podsumowaliśmy również konkurs plastyczny „Rodzinne Misiowanie”, polegający na wykonaniu całą rodziną, dowolną techniką  misia w formie przestrzennej. Każdy miś był wyjątkowy. Jury wybrało trzy najładniejsze i rodziny, które je wykonały, zostały nagrodzone  nagrodami książkowymi, a wszyscy pozostali biorący udział w konkursie otrzymali dyplom za uczestnictwo. Przepiękne misie można było podziwiać na wystawie na holu szkoły.

W piątek 23 listopada dzieci z zerówki B również obchodziły Święto Pluszowego Misia. Stworzyły wspólnie foto budkę misia, wykonały misie z masy solnej i ozdobiły koralikami oraz stworzyły misia z gąbek i kleju brokatowego. Wykonały również różne karty pracy dotyczące misiów, misiowe maski i uczestniczyły w misiowych zabawach.