Zebranie dla Rodziców dzieci klas 0 odbędzie się 30 sierpnia 2023r. o godz. 17.00 w nowej części szkoły, wejście od strony boiska.
W tym tygodniu (13-17 wrzesień 2021r.)dzieci z zerówki wybrały się do OSP w Radzewie na lekcję zorganizowaną przez tamtejszych strażaków-ochotników. Panowie zaprezentowali stroje, w jakie mogą się ubrać zależnie od akcji, pokazali cały sprzęt, który znajduje się w wozie strażackim. Zerówkowicze mogły wsiąść do wozu i poczuć się jak strażak w akcji. Miejmy nadzieję, ze niektórzy wyrosną na tak dzielnych, odważnych strażaków.
Serdecznie dziękuję panu Krystianowi Sz., Panu Jackowi B. oraz panu Bartkowi R. za tak świetnie zorganizowaną akcję-lekcję dla dzieci.
W piątek 4 grudnia zamiast Św. Mikołaja odwiedzili nas jego pomocnicy – Elf i Mikołajka. Goście przynieśli dzieciom słodką niespodziankę oraz piękną, pachnącą lasem choinkę, którą ustawiliśmy w naszej nowej sali. Zadaniem dla dzieci było ozdobienie drzewka. Najstarsze przedszkolaki dziarsko wzięły się do pracy i wykonały własnoręczne ozdoby: gwiazdki i serduszka, które zawiesili na choince.
Po Święcie Misia nadszedł czas na zorganizowanie wróżb i zabaw andrzejkowych.
Dzieci świetnie się bawiły i uczestniczyły w zabawach i wróżbach. Na koniec była niespodzianka – pizza.
25 listopada jak większość dzieci obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przyniósł zdjęcie swojego pluszowego przyjaciela. Dzieci podawały podobieństwa i różnice wśród zgromadzonych zdjęć misiów, poznały historię powstania pierwszego misia, uczestniczyły w zabawach ruchowych, wykonywały zadania o misiach, samodzielnie przygotowały dla siebie opaskę.
Aby uczcić święto Mistów, w tym dniu zorganizowaliśmy już czwarty zerówkowy konkurs poezji dziecięcej dla chętnych dzieci „Wierszowanie-rymowanie” pt. Najładniejsze wiersze o misiu. Tym razem do konkursu zgłosiło się aż czternastu uczestników. Jury w składzie: p. Małgosia Pawlaczyk, p. Magda Forszpaniak i p. Paulina Kaźmierczak wytypowało trzy osoby, które najładniej recytowały wiersze i otrzymały zestawy książek i dyplomy, pozostali uczestnicy otrzymali po jednej książce i dyplom uczestnictwa. Zwycięzcami zostali:
I miejsce Barbara Kozicz
II miejsce Michalina Wdowczyk
III Olaf Skopek
Serdecznie dziękuję oddziałowej radzie rodziców za przygotowanie nagród.
W listopadzie zrealizowaliśmy jeden z tematów programu edukacyjnego i konkursu pt. „Szkolne przygody Gangu Fajniaków” – EKSPERYMENTY Z POWIETRZEM. Dzieci uważnie słuchały opowiadania, a jeszcze chętniej się wypowiadały i brały udział eksperymentowaniu np. zabawa z foliowym woreczkiem, zabawa z dmuchajką, ćwiczenia z balonem, zanurzanie słoika w zabarwionej wodzie, zabawa „usiąść” na powietrzu – z wykorzystaniem gumowych piłek do ćwiczeń gimnastycznych, czy dym świecy. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne, a zdjęcia tych prac zostały przesłane do organizatora tego programu.
Udało nam się zorganizować spotkanie z leśnikiem.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie i za prezenty dzieci przygotowały dla naszego gościa rysunki.
W piątek 30 października najstarsze przedszkolaki obchodziły Dzień dyni.
Były np. tańce z dynią, toczenie dyni, zbijanie kręgli dyniami, skoki przez dynie, tworzenie wzorków na dyniach oraz wyjmowanie i suszenie pestek.
W zerówce jak na jesień przystało zrobiło się jesiennie.
Dzieci malowały jesienne drzewa, bawiły się liśćmi, budowały zamki z piasku, uczyły się tańca „Jesienny kujawiaczek”.
(do pobrania poniżej)
Pod koniec listopada gościliśmy rodziców Natalki – panią Jolę i pana Sebastiana. Goście przywieźli ze sobą cały sprzęt potrzebny do kiszenia: kapusty, marchewki, maszynę do cięcia, tarki, beczkę i ubijak. Dzieci były niesamowicie zaangażowane w pracę: podawały, obierały, wrzucały kapustę i ją ubijały oraz smakowały. Jak tylko kapusta się ukisi, dzieci będą mogły się nią zajadać.
Bardzo Państwu dziękujemy za niesamowitą lekcję.
Pod koniec października mieliśmy lekcję edukacyjną prowadzoną przez pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego – Wody Polskie. Zaproszeni goście przedstawili w formie prezentacji jak powinniśmy oszczędzać wodę. Dzieci były bardzo zaangażowane, chętnie wykonywały przygotowane karty edukacyjne. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki: zawieszkę – kropelkę wody i ołówek.
Z okazji Święta Pluszowego Misia chętne dzieci z zerówki mogły wziąć udział w trzeciej edycji zerówkowego konkursu plastycznego pt. Mój Przyjaciel Miś. Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu przez dziecko misia dowolną techniką. Chętnych nie brakowało. Udział w konkursie wzięło aż dziewiętnaścioro dzieci. Każdy miś był inny i niepowtarzalny.
Jury w składzie: p. Magda F., p. Agnieszka P., p. Daria W. wybrały trzy najładniejsze misie. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz drobny upominek. Natomiast za trzy pierwsze miejsca dzieci otrzymały nagrody książkowe zakupione przez klasowego skarbnika. Pierwsze miejsce zajął Mateusz K., drugie – Daniel B. , a trzecie – Kasia S.
Misie można oglądać na holu szkoły.
25 listopada to Święto Pluszowego Misia. Dzieci w tym dniu przyszły do zerówki ze swoim najlepszym, najwspanialszym misiem na świecie. Uczestniczyły w zabawach z misiami. Wykonywały zadania w grupach: Miś w czterech porach roku – praca polegała na tym, że dzieci rysowały ubrania na misiu, a wokoło niego oznaki wylosowanej pory roku. Na koniec ozdabiały upieczone przez mamę Wojtka misie posypkami i degustowały.
W październiku podczas zajęć o tematyce „Jesień w sadzie i w ogrodzie” dzieci z zerówki wykonywały kompoty z jabłek, śliwek lub gruszek. Samodzielnie napełniały słoiki owocami, odmierzały cukier łyżkami i wlewały wodę.
Dzień później kisiły ogórki i warzywa zgromadzone w naszej sali. Gotowe kiszonki dzieci zjadały podczas śniadań
W poniedziałek 30 września 2019 r. chłopcy otrzymali od dziewczynek drobny prezent, oprócz tego gościliśmy u siebie mamę i siostrę Wojtka Ś. – p. Milenę i Julkę. Pani Milena jest ratownikiem medycznym. i pokazała dzieciom jak
udzielać pierwszej pomocy.
W poniedziałek 23 września 2019r. dzieci z zerówki i punktu przedszkolnego uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami.
W piątek 6 września dzieci z zerówki uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, który rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa zwłaszcza podczas drogi do i ze szkoły.
Prosimy o wypełnienie i dostarczenie do Pani K. Szymankiewicz
(poniżej linki do ściągnięcia dokumentów)
29 i 30 kwietnia w Zerówce A i B znajdują się do odebrania przygotowane przez Panie wychowawczynie informacje dotyczące gotowości podjęcia przez ucznia nauki w klasie I.
Prosimy o odebranie. Jeśli ktoś nie będzie mógł w tych dniach to zapraszamy później do sekretariatu szkoły.
Co nas czeka – Zerówka B
14.03. 2019 zdjęcia w szkole
15.03.2019 Teatrzyk „Kłamstwa kozy ”
20.03.2019 Warsztaty „Bezpieczne obcowanie z psem”
21.03.2019 pierwszy dzień wiosny – dzieci przychodzą na zielono ubrane
27.03.2019 fizyka dla smyka
12.04.2019 Śniadanko Wielkanocne – dzieci przynoszą koszyczki wypełnione produktami wielkanocnymi
09.05.2019 Teatrzyk „Zaczarowany las ”
23.05.2019 Dzień Rodziny godz 17.00
25.05.2019 Festyn szkolny
10,11,12,13,14_czerwca – wolne (te dni odrabialiśmy w soboty)
21.06.2019 Zakończenie Roku Szkolnego
W środę 03.04.19 w zerówce A odbył się drugi zerówkowy konkurs recytacji poezji dziecięcej WIERSZOWANIE – RYMOWANIE pt. WIOSNA, ACH TO TY. Chętne dzieci z pomocą rodziców wybrały wiersze i uczyły się ich, by pięknie wyrecytować je przy publiczności i jury. Publicznością były dzieci z obu zerówek i z punktu przedszkolnego, a w jury zasiadły p. Paulina K., p. Ania N. i p. Renata R. Każdy uczestnik otrzymał od publiczności gromkie brawa, a jury wybrało trzy osoby, które wyróżniły się w recytacji. Zerówkowa rada oddziałowa zakupiła upominki książkowe dla zwycięzców oraz czekolady dla każdego uczestnika. Wszyscy otrzymali też pamiątkowe dyplomy.
W ostatnim tygodniu marca dzieci z zerówki A robiły kanapki z produktów mlecznych i nabiału a także odwiedziły zwierzęta w gospodarstwie.
W marcu dzieci z zerówki A powitały nową porę roku – wiosnę, szukały także oznak wiosny. Uczestniczyły w warsztatach pt. „Bezpieczne obcowanie z psem” a także w warsztatach „Fizyka dla smyka” tematem była elektrostatyka – dzieci mogły obejrzeć działanie maszyny elektrostatycznej, młynka Franklina oraz kuli plazmowej.
21 marca pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę (więcej zdjęć na stronie głównej szkoły)
20.03.2019 odbyły się w Zerówce B warsztaty „Bezpieczne obcowanie z psem”
15.03.2019 odbył się teatrzyk „Kłamstwa kozy ” – zdjęcia w zakładce „przedszkole”
„Dawniej i dziś”
Dnia 26 lutego w Zerówce B pojawił się gość specjalny Pan Waldemar W.,
który opowiedział nam i pokazał jak wyglądał, działał dawniej komputer.
Dodatkowo poznaliśmy starą maszynę do pisania, żelazka i inne wynalazki dawnych czasów.
(sieć komputerowa)
Pradawne czasy, dinozaury, wulkany, wykopaliska itp …. Zerówce B nie są obce ;))
W ostatni dzień stycznia dzieci z zerówki A zaprosiły na występ i słodki poczęstunek Babcie i Dziadków z okazji ich święta, które w tym roku przypadło w ferie zimowe. Dzieci namalowały portrety swych gości.
W grudniowe popołudnie wszystkie dzieci z zerówki A wystąpiły w jasełkach dla swoich rodziców.
W nagrodę (dzień później) pojechały na wycieczkę do kina i do kręgielni.
W środę 5 grudnia 2018 r. dzieci z obu zerówek z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Kórnika na przedstawienie pt. „Jak Nik Górka uczył kurka”, ponieważ otrzymały zaproszenie od pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy „GOŚCINNI”. W przedstawieniu udział wzięli uczestnicy tego domu i pracownicy. Na koniec przedstawienia gospodarze zapraszali dzieci do wspólnych tańców. Po zabawach poczęstowano nas pysznym ciastem. Poznaliśmy też wolontariuszy, którzy pomagają pracownikom tego domu w opiece nad uczestnikami, ponieważ w tym dniu obchodzi się Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Było naprawdę wesoło i gościnnie. Na koniec naszej wycieczki dzieci obejrzały ratusz, wysłuchały hejnału oraz piania kura z wieży ratuszowej.
Zerówka B 30 listopada uczestniczyła w wielkim wydarzeniu jakim jest: CAVALIADA.
Było mnóstwo atrakcji, a między innymi: zawody jeździeckie, sprzęt jeździecki,
rosprężalnia, dojenie krowy, wyrabianie mąki, masła,
pokaz tworzenia garnków, wazonów z gliny,
różne zwierzęta: krowy, alpaki, kury, koguty, króliki itp różnych odmian
dom Drzymały, maszyny rolnicze nowoczesne i dawne.
Nie do opisania !!!
Zerówka B 29 listopada w ramach zabaw andrzejkowych pojechała do bawialni Totu w Kórniku.Zabawy było co nie miara. Rzucanie pieniążka do studni przez lewe ramię, losowanie zawodów przyszłości,
czarodziejska kula prawdę ci powie, która panna wyjdzie pierwsza za mąż, lanie wosku, poznanie imienia męża/żony,
wykonanie pracy plastycznej: czarodziejskiej kuli spełniającej samodzielnie ulepionych życzeń,
|a także szampan i przekąski 😉
Dodatkowo wszystkich nas przywitała andrzejkowa Pani Elza.
Całość zakończyła mega zabawa w kulkach.
W piątek 23 listopada dzieci z zerówki A obchodziły Święto Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim najlepszym pluszowym przyjacielem. Podczas zajęć dzieci wspólnie wymyślały historyjkę o trzech misach, tańczyły ze swoim pluszakiem, ćwiczyły z nim, ozdabiały upieczone misie kolorowymi posypkami, a także wykonały opaski, oczywiście z misiem. Na koniec to wydarzenie zostało uwiecznione wspólnym zdjęciem z głównymi bohaterami – misiami, a każdy przedszkolak otrzymał dyplom za wspólne zabawy.
W tym dniu podsumowaliśmy również konkurs plastyczny „Rodzinne Misiowanie”, polegający na wykonaniu całą rodziną, dowolną techniką misia w formie przestrzennej. Każdy miś był wyjątkowy. Jury wybrało trzy najładniejsze i rodziny, które je wykonały, zostały nagrodzone nagrodami książkowymi, a wszyscy pozostali biorący udział w konkursie otrzymali dyplom za uczestnictwo. Przepiękne misie można było podziwiać na wystawie na holu szkoły.
W piątek 23 listopada dzieci z zerówki B również obchodziły Święto Pluszowego Misia. Stworzyły wspólnie foto budkę misia, wykonały misie z masy solnej i ozdobiły koralikami oraz stworzyły misia z gąbek i kleju brokatowego. Wykonały również różne karty pracy dotyczące misiów, misiowe maski i uczestniczyły w misiowych zabawach.