Szkoła Podstawowa w Radzewie

Godło Orła Białego

Szkoła Podstawowa w Radzewie, ul. Dworzyskowa 3, 62-035 Radzewo

        tel. 61 8170 310, email: sekretariat@szkolaradzewo.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 - edukacja już od przedszkola -  TECHNOSenior
Po raz pierwszy Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był w 2004 roku. Głównym pomysłodawcą i motorem napędowym do stworzenia takiego dnia była Komisja Europejska, dlatego też w pierwszych latach świętowały jedynie państwa Europy. Dzięki zaangażowaniu oraz licznie podejmowanym inicjatywom krajów biorących udział w obchodach Bezpiecznego Dnia Internetu, wydarzenie to przekroczyło swoje granice i aktualnie angażuje państwa z całego świata.
Internet, dla wielu osób, stał się źródłem nie tylko rozrywki, ale przede wszystkim miejscem, gdzie pogłębić można swoją wiedzę. To także miejsce, dzięki któremu, wiele osób ma możliwość pracy, a jak okazało się podczas pandemii, Internet umożliwił uczniom naukę w formie zdalnej. W Internecie czyha jednak wiele niebezpieczeństw na użytkownika i nie chodzi tu jedynie o możliwość zainfekowania swojego komputera wirusem, chociaż i to bywa groźne.
Aby korzystanie z sieci było bezpieczne, należy bezwzględnie przestrzegać zasad ograniczonego zaufania. Przede wszystkim, nie należy podawać swoich danych osobowych, w tym numeru telefonu czy konta, w miejscach, które nie są dla nas pewne. Warto ograniczyć także nadmierne dokumentowanie tego co posiadamy, czy gdzie się aktualnie znajdujemy w tzw. mediach społecznościowych. Najważniejsze jednak jest nienawiązywanie bezpośrednich kontaktów z osobami, których nie znamy. Internet nadal jest mocno anonimowy i wiele osób czyha, aby wykorzystać naiwność innych.

Pobierz E – booka

dzien-bezpiecznego-internetu-ebook

Źródło: https://kwiecien.academy/

Created by TMPSC