Szkoła Podstawowa w Radzewie

Godło Orła Białego

Szkoła Podstawowa w Radzewie, ul. Dworzyskowa 3, 62-035 Radzewo

        tel. 61 8170 310, email: sekretariat@szkolaradzewo.pl

Dzień dobrych wiadomości to nasze rodzime święto, ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Salonu 101 – środowiska zrzeszającego elity intelektualne i artystyczne. Dzień Dobrej Wiadomości ma być przeciwwagą do współczesnych trendów w mediach, które codziennie bombardują opinię publiczną negatywnymi, a często również zatrważającymi informacjami z kraju i z zagranicy. Kreowana w ten sposób rzeczywistość jawi się jako świat pełen zła, pozbawiony ludzkiej dobroci, wzajemnego szacunki i powodów do radości. Narzekanie powszechnie uważane jest za jedną z naszych narodowych przywar. Może powinniśmy codziennie w kalendarzu zapisywać przynajmniej jedną pozytywna myśl.

Zaczęliśmy od 8 września! Tego dnia na korytarzowej tablicy pojawiły się dobre wiadomości, a uczniowie wymieniali się kartkami z pomyślnymi informacjami.

 

Created by TMPSC