Szkoła Podstawowa w Radzewie

Godło Orła Białego

Szkoła Podstawowa w Radzewie, ul. Dworzyskowa 3, 62-035 Radzewo

        tel. 61 8170 310, email: sekretariat@szkolaradzewo.pl

W sobotę 20 października 2018r. minęła 79. rocznica rozstrzelania przez niemieckiego okupanta mieszkańców gminy Kórnik.

Tego dnia upamiętniono tamte wydarzenie z1939 roku.

      Burmistrz Jerzy Lechnerowski w krótkim wystąpieniu przywołał tamte wydarzenia oraz odczytał listę rozstrzelanych. Podkreślił także, że w 1945 roku, dokładnie w szóstą rocznicę rozstrzelania, odsłonięto tablicę pamiątkową.

     W  uroczystości rocznicowej pod tablicą pamiątkową ,wzięli udział mieszkańcy gminy oraz władze samorządowe, delegacje, także  z naszej szkoły- dzieci z oddziału zerowego złożyły wiązankę kwiatów oraz znicze. Dziękuję bardzo rodzicom za przywiezienie dzieci oraz udział w tym patriotycznym wydarzeniu.

 

  

Created by TMPSC