Zbliża się Narodowe Święto Nieodległości. W szkole organizujemy szereg uroczystości i aktywności, które mają na celu ten ważny dla nas Polaków dzień uczcić. Jest to też okazja do utrwalenia symboli narodowych, ale także porozmawiać na temat symboli Polski.
Najskuteczniejszą formą  i metodą nauczania dla najmłodszych uczniów jest zabawa, dlatego bardzo chętnie ją stosujemy. Proponujemy spinnerową grę, która nie tylko pozwoli na utrwalenie symboli Polski, ale wprowadzi w temat narodowego święta, poszerzy słownictwo i zmobilizuje do wypowiedzi uczniów.

Dnia 23.10.2018 r. odbył się w naszej Szkole koncert muzyczny,
który nawiązał do czasów wojennych
ze względu na zbliżającą się rocznicę 100 lecia niepodległości Polski.

Wycieczka po wiedzę, czyli przyjemne z pożytecznym –

Muzeum Narodowe w Poznaniu.

„W świeci arcydziełek” i „Muzealny zwierzyniec”  to tematy lekcji muzealnej, w których uczestniczyli uczniowie klas drugich i trzecich.  Propozycja Muzeum Narodowego w Poznaniu spotkała się z ogromnym
zainteresowaniem młodych odbiorców sztuki malarskiej.