Szkoła Podstawowa w Radzewie

Godło Orła Białego

Szkoła Podstawowa w Radzewie, ul. Dworzyskowa 3, 62-035 Radzewo

        tel. 61 8170 310, email: sekretariat@szkolaradzewo.pl

My tu przyszliśmy pierwszy raz. Pierwszaki, zupełnie nowi…     

Jedną z najważniejszych chwil w życiu każdego dziecka jest moment przyjęcia do społeczności szkolnej.
Przekroczenie progu szkoły to zarówno dla dzieci, jak i rodziców ogromne przeżycie. Pełni obaw, troski, ale i ciekawości w pierwszych dniach nauki obserwowaliśmy jak nowi uczniowie odnajdują się w rzeczywistości szkolnej, poznają środowisko, kolegów, nauczycieli, zawiązują pierwsze prawdziwe przyjaźnie.

W dniu 20 października 2017 roku wszyscy pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej im. Jana Wójkiewicza w Radzewie przeżywali niezwykłą uroczystość- ślubowanie. Uczniowie klasy I A i I B przygotowali program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyń, które bacznie czuwały nad przebiegiem uroczystości i trzymały kciuki za swoich podopiecznych. Pierwszoklasiści z uśmiechami na twarzy, przejęciem i ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Podczas uroczystości uczniom towarzyszyli najbliżsi: rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście pani dyrektor mgr Krystyna Kiełpińska. Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów przez panią dyrektor.

Był to wyjątkowy czas pełen wzruszeń i emocji. Na zakończenie rodzice uczniów przygotowali poczęstunek w klasach, gdzie uczniowie dostali na pamiątkę dyplomy
i drobne upominki.

Wszystkim pierwszakom życzymy samych sukcesów !!

Created by TMPSC