PRZEDMIOTOWY SYSTEM OCENIANIA

PSO 2019-2020

Badmintoniści z Radzewa wśród najlepszych w Wielkopolsce.

4 listopada w hali sportowej SP Kamionki odbyły się Mistrzostwa Gminy Kórnik w Drużynowym Badmintonie dziewcząt i chłopców. Mecze rozgrywane były systemem każdy z  każdym. Po zaciętych pojedynkach uczniowie naszej szkoły w składzie Piotr Michurski i Łukasz Szymczak zdobyli pierwsze miejsce natomiast  Roksana  Bazanowska i Zuzanna trzecie. Chłopcy awansowali do Mistrzostw Powiatu, które odbyły się w Puszczykowie                                                                     12 listopada.

W zawodach wzięło udział pięć drużyn. Poziom turnieju był bardzo wysoki, mecze długie i zacięte. Wszyscy musieli wnieść się na wyżyny swoich możliwości, aby wygrać poszczególne mecze. Pojedynki odbywały się jeden za drugim, że nie było chwili wytchnienia. Mimo to chłopcy radzili sobie świetnie wygrywając kolejne mecze. W ostatnim meczu, teoretycznie wygranym, który zapewniłby nam 2 miejsce, Piotrek doznał kontuzji. Niestety,  nie mając rezerwowego zawodnika, musieliśmy oddać punkt przeciwnikowi. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce ale i tak awansowaliśmy do etapu rejonowego.

Odbył się on 18 listopada w Gnieźnie. Do Zespołu dołączył Paweł Bartkowiak. W zawodach wzięło udział 11 drużyn. Podzielono nas na trzy grupy, w których mecze odbywały się „każdy z każdym”. Tylko pierwsze miejsce w grupie wchodziło do finałowej trójki. W poszczególnych pojedynkach nie brakowało emocji i ciekawych akcji. W ostatnim meczu, którego stawką było wyjście z grupy nasi chłopcy odnieśli upragnione zwycięstwo. W finale zagraliśmy z Gnieznem i Puszczykowem. Chłopcy po raz kolejny pokazali ducha walki, wygrywając pojedynek z Puszczykowem. W walce o złoto musieliśmy niestety uznać wyższość przeciwników. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce, co jest równoznaczne z 9 miejscem w województwie.

Jest to duży sukces i zarazem powtórka największego osiągnięcia w historii szkoły w badmintonie w kategorii chłopców.                                                                                                      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Kamionki:

Puszczykowo:

Gniezno

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA W SZACHACH

W Mistrzostwach Gminy Kórnik nasza reprezentacja zarówno wśród dzieci jak i młodzieży zdobyła złoto i awans do zawodów powiatowych.

15 i 16 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego.

Naszą szkołę reprezentowali zarówno w gminie jak i powiecie:

Igrzyska dzieci:

1. Wlazły Zuzanna
  2. Kątny Tymoteusz
  3. Zawitaj Aleksander
  4. Zawitej Tymoteusz

Uczniowie zdobyli 3miejsce w powiecie.

Igrzyska młodzieży:

1.Banecka Zuzanna

1. Brylewska Zosia
  2. Wróbel Aleksandra
  3. Kątny Samuel

Drużyna wywalczyła 2miejsce w powiecie i awans do zawodów wojewódzkich.

Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

Dnia 7.10.2019 został rozegrany Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Kórnik w kategorii dzieci i młodzieży zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Miejscem rozgrywek  była sala gimnastyczna w Radzewie. Uczniowie mieli do dyspozycji cztery stoły. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte pojedynki o zwycięstwo. Turniej rozegrano w duchu sportowej rywalizacji.

Naszą szkołę reprezentowali:

Igrzyska dzieci: