Od roku szkolnego 2023-2024 w Szkole nie funkcjonuje już grupa Liski.

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek Liski zaprezentowały koleżankom i kolegom z grupy swoją ulubioną książkę, wybrały się do szkolnej biblioteki, nauczyły się jak postępować z książkami i wykonały zakładkę – liska.

22 kwietnia Liski świętowały Dzień Ziemi. Już od poniedziałku przygotowywały się do tego dnia, kolorując tajemnicze rysunki. Tajemnica została rozwiązana podczas tworzenia plakatu „Wesoła i smutna Ziemia”.
Z filmu edukacyjnego „Ekoloultura” dzieci dowiedziały, jak możemy dbać o naszą planetę.
Za najważniejszy sposób troszczenia się o Ziemię uznały segregację odpadów, dlatego zajęliśmy się wnikliwie tym tematem.

,,Hu, hu ha, nasza zima nie jest zła…” zabawy na śniegu, to ulubione formy aktywności dzieci w wieku przedszkolnym. Kiedy świat pokryje śnieżny puch, lepienie śniegowego bałwana to atrakcyjny sposób spędzania czasu na świeżym powietrzu. 4 grudnia ,,Liski” zorganizowały lepienie bałwana w ogrodzie przedszkolnym. Ile było radości? Ile białego szaleństwa? Ten tylko wie, kto tam był i w zabawie uczestniczył

Dnia 4 grudnia w grupie ,, Lisków” świętowaliśmy Dzień Górnika. Przedszkolaki dowiedziały się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca pod ziemią. Maluchy poznały wiele ciekawostek na temat górniczego stroju, usłyszały legendę o Skarbniku – dobrym duchu kopalni, oraz dowiedziały się dlaczego święto górników to Barbórka. Zapoznali się z takimi pojęciami jak czako, sztygar, kilof czy perlik. Przedszkolaki w ramach zajęć artystycznych wysłuchały orkiestry górniczej, oraz zrobiły i udekorowały górnicze czapki. Najwięcej entuzjazmu wzbudziło oglądanie bryłek węgla i soli przez dzieci, a pobrudzone nim rączki i noski wywołały wiele śmiechu. Mamy nadzieję, że nasze dzieci zrozumiały jak ważna i trudna jest praca górnika w kopalni.

20 listopada obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka .
Z tej okazji ,, Liski” wykonały plakat  obrazujący prawa dziecka i potwierdziły  ich znajomość odciskiem dłoni.

,, Liski” również pamiętały o Świecie Niepodległości. Wykonały z tej okazji flagi Polski.

Dzień Jeża w grupie ,, Lisków”

Szanowni Państwo!
Pierwszy tydzień pobytu Lisków w przedszkolu już za nami na twarzach dzieci zamiast smutku i łez zaczynają pojawiać się już pierwsze uśmiechy. Dzieci stają się już bardziej odważne
i zaczynają pięknie współpracować w grupie.