Lekcja biologii

W poniedziałek 19 listopada naszą szkołę odwiedził prezes Stowarzyszenia BENEK, które swoją siedzibę ma w Szewcach koło Tulec. Pan Michał poprowadził lekcję biologii, opowiadając o podopiecznych stowarzyszenia – zwierzętach uratowanych przed smutnym losem, niechcianych przez swoich dotychczasowych właścicieli. Odpowiadał na liczne pytania uczniów, mówił jak zapobiegać bezdomności i jak opiekować się swoimi pupilami.  Zachęcał też do odwiedzenia Szewc i pracy w gospodarstwie jako wolontariusz. Gościem specjalnym był jeden z podopiecznych BENKA – skunks Tuptuś, którego obecność wywołała w szkole niemałe poruszenie. Ciekawski futrzak zwiedził salę klasy piątej i pozwolił się każdemu pogłaskać. Na koniec lekcji uczniowie przekazali karmę i akcesoria dla zwierząt, które były zbierane w szkole na rzecz stowarzyszenia BENEK przez cały październik. Specjalne podziękowania należą się wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los naszych mniejszych braci w potrzebie!

Agnieszka Byczyńska

bty

Klasa VII w Obserwatorium Borówiec (KDN)

Lekcja chemii nie musi być nudna 😉

LEKCJE MATEMATYKI W INNYM WYMIARZE

Matematyka też może być przyjemna – o tym staram się przekonać moich uczniów.

Podczas lekcji geometrii zupełnie inaczej niż dotychczas sprawdzałam wiedzę i spostrzegawczość uczniów.

Dzieci udzielając odpowiedzi używały do tego celu specjalnie przygotowanych magicznie zakodowanych znaków.

Każdy uczeń ma przypisany do siebie indywidualny symbol i poprzez jego odpowiednie ułożenie udziela odpowiedzi na zadane pytanie.

Nauczyciel sprawdza wyniki poprzez skanowanie telefonem pokazanych przez uczniów tabliczek.

Trwa to chwilkę, uczniowie od razu wiedzą, czy poprawnie odpowiedzieli na pytania a nauczyciel rejestruje serię wyników klasy i automatycznie otrzymuje ocenę pracy uczniów.

B. Karolczak

Teatr cieni w Zerówce ?

Tak tak 😉 a wszystko wykonane przez dzieci

Wycięte postacie i wymyślone wspólnie scenariusze.

Zerówka B podczas poznawania różnych gatunków grzybów stworzyła przepiękne prace plastyczne
z wykorzystaniem naturalnych produktów

Zerówka B tak obchodziła dzień przedszkolaka:

• tańczyliśmy w rytm muzyki:

• wspólnie stworzyliśmy kalendarz urodzin klasowych:

PARK LINOWY
klasa 4 i 6

KLASA 6
PRZYJEMNOŚCI

Wyjazd na basen kl. VI

Wyjazd na łyżwy kl. VI

Technika na wesoło w klasie 5
Dziękuję Łukaszowi, Szczepanowi i Mikołajowi za wspaniałe zajęcia

Klasa III B życzy wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych

Kartki zostały wykonane samodzielnie przez dzieci za pomocą wydrapywania 🙂

Klasa III a i III b wykonały przepiękne prezenty na Dzień Babci i Dziadka

Dnia 22.12.2017r. klasa IIIb przekazała całej radzewskiej społeczności szkolnej prześliczne kartki wykonane samodzielnie przez dzieci technika origami płaskie z koła.

Dzieci z klasy IIIb wykonały kolejną pracę techniką origami płaskie z koła oraz malowały tło folią bąbelkową.
Powstały przepiękne prace o motywie świątecznym.

Tak obchodziła mikołajki klasa IIIa i IIIb

Pełnia współpracy !!

Powstały przepiękne ozdoby choinkowe w postaci pomponów z włóczki i długie papierowe łańcuchy

Dodatkowo dzieci otrzymały do domu do kodowania Świętego Mikołaja 🙂

Klasa III a wykonała przepiękne Mikołaje i Panie Mikołajowe 🙂 Ponadto prosiła świętego Mikołaja

w liście o to czego nie można kupić. Łatwo nie było, ale dzieci podołały wyzwaniu.

Tak klasa III a obchodziła dzień misia 🙂

W klasie III b został zorganizowany konkurs na najpiękniejsze drzewo genealogiczne

Klasa III a również wykonała przepiękne drzewa swoich rodzin

Wszystkie dzieci bardzo się zaangażowały

I miejsce uzyskała Dominika Jeziorka

II miejsce Agata Malinowska

III miejsce Ewa Kowalczyk

Wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy !!!