Szanowni Rodzice, nauczyciele oraz uczniowie,

16 września ruszają zajęcia w ramach projektu Liga e-szkoła „MISJA NA MARSA”

Głównym celem Projektu jest wdrożenie wykorzystania programowalnych inteligentnych pomocy dydaktycznych do nauczania informatyki i matematyki, w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz włączenia stworzonych laboratoriów kodowania do programu nauczania w zakresie informatyki i matematyki w klasach 1-3 oraz 4-8.

Zajęcia będą odbywały się w grupach 12 osobowych w cyklu 10 zajęć w semestrze po 3 godziny lekcyjne.

W trzech kolejnych semestrach powstaną 3 grupy (2 grupy 1-3, oraz jedna grupa 4-8) za każdym razem w skład których wejdą nowi uczniowie.

Każdy semestr kończyć się będzie międzyszkolnym Konkursem, w którym dzieci zaprezentują swojego robota wykonującego poszczególne misje na Marsie.

W tym tygodniu p. Kasia Ostrowska,
p. Paulina Każmierczak
oraz p. Beata Karolczak

dokonują zapisów chętnych dzieci na zajęcia.

Prosimy by uczniowie zgłaszali się do nauczycieli.

Eliminacje do zakwalifikowania się na zajęcia odbędą się w piątek, o godzinie poinformujemy w kolejnej wiadomości.

ZAPRASZAMY WSZYSTKIE CHĘTNE DZIECI DO ZABAWY Z KLOCKAMI LEGO